Review k zápasu Evropské ligy: Hamburk SV - Fulham FC

23.04.2010 18:32

Hamburger SV: Frank Rost, Guy Demel (82. Tomás Rincón), Jérôme Boateng, Joris Mathijsen, Dennis Aogo, Jonathan Pitroipa, David Jarolím, Zé Roberto, Piotr Trochowski, José Paolo Guerrero (72. Mladen Petrić), Ruud van Nistelrooy

Fulham FC: Mark Schwarzer, Chris Baird, Aaron Hughes, Brede Hangeland, Paul Konchesky, Damien Duff, Dickson Etuhu, Danny Murphy, Simon Davies, Bobby Zamora (52. Clint Dempsey), Zoltán Gera

Hamburk věděl co je v sázce a tak se snažil neponechat nic náhodě a uhrát na domácí půdě s Fulhamem dobrý výsledek, ale houževnatý soupeř úspěšně vzdoroval. Úvod patřil domácím a už ve 3. minutě se o zakončení pokusil Trochowski, ovšem minul. O chvíli později se ke střele dostal tentýž hráč, jenže zakončení bylo opět nepřesné. Fulham se osmělil v průběhu 15. minuty, ale Gerova rána byla zblokována. To bylo ze strany hostí vše, Hamburk jasně vládl, ale jen po šestnáctku hostů. Ani Guerrero nedokázal zakončit, když mu chyběly centimetry k dorážce a ani kanonýr Nistelrooy nedokázal vážněji ohrozit bránu hostů, neboť jeho střela postrádala veškeré gólové parametry. Poločas tak gól nenabídnul a do šaten se šlo za stavu 0:0.

Druhá půle zprvu vypadala na lepší podívanou než nabídla půle první, ale pár minut snažení opět vystřídal zmar a bída. Náznaky šancí se občas objevily, jako třeba únik Depseyho, který vyřešil Mathijsen nebo Jarolímova střela vysoko nad. V 69. minutě se domácím naskytla dobrá příležitost dostat se do vedení, ale Schwarzer si poradil s Pitriopem a po chvíli i se střelou Trochovskeho, kterou efektivně i efektně zlikvidoval. Hostující gólman pokračoval v dobrém výkonu i po chvíli, když zlikvidoval střelu Jarolíma. Hamburk věděl, že poku chce pomýšlet na postup, je třeba vyhrát za každou cenu a zatlačil Fulham až skoro do vlastní šestnáctky. Hosté očividně ztráceli síly a kvalita byla jasně na straně Hamburku, ale houževnatý výkon při bránění stále držel hosty nadosah dobrému výsledku. Blížil se závěr a Hamburku dusil Fulham před jeho bránou, jenže když se ani dvě Petričovy šance nepodařilo proměnit v gól, dokázal Fulham vybojoval v Německu cenou remízu 0:0!